arama

Barselona Gezi Rehberi

Barselona, İspanya’ya bağlı olan Katolonya’daki masalları andıran önemli bir şehirdir. Düzenli yapısı ve diğer şehirleri kıskandıran güzellikleriyle yurt dışında gezilip görülmesi gereken yerlerin en başında yer alır.
Barselona Gezi Rehberi
 • Beğen
  Loading...

Barselona, İspanya’ya bağlı olan Katolonya’daki masalları andıran önemli bir şehirdir. Düzenli yapısı ve diğer şehirleri kıskandıran güzellikleriyle yurt dışında gezilip görülmesi gereken yerlerin en başında yer alır. Futbol kulübü olan Barselona’nın başarılarıyla da ünü artmış olan Barselona, hem tarihi hem de kültürüyle misafirlerini bekliyor.

Barselona’nın Gezilecek En Önemli Yerleri

Barselona, gezilip görülmesi gereken pek çok yere sahip olsa da bazıları hem halk için hem de dünya için daha büyük önem taşımaktadır. Barselona deyince akıllara gelen bu yerler İspanya ve avrupanın en gözde ve uğrak mekanları arasındadır.

1) Sagrada Familia

Barselona deyince akıllara ilk gelen, şehrin en önemli sembollerinden biri olan Sagrada Familia, tarihi yapısı ile dikkat çekmektedir. Mimarisiyle gönülleri fetheden Sagrada Familia, şehre gelen turistlerin ilk olarak uğradığı yer olarak da bilinmektedir.

Barselona halkı ve şehre gelen yerli yabancı turistler buraya kolayca ulaşım sağlamaktadır. Bunun en büyük sebebi metro ve otobüs gibi ulaşım araçlarıdır. Bu tarihi ve sembolik yer haftanın her günü ziyaretçilerini beklemektedir.

2) Picasso Müzesi

Barselona’nın müzelerinden biri olan Picasso Müzesi, ünlü ressam Picasso’nun en önemli eserlerinin sergilendiği müzedir. Müze açılırken ünlü ressam da kendi adına açılan müzenin töreninde yer almıştır.

Barselona’nın önemli semtlerinden La Ribera’da yer alan Picasso Müzesi, gezilip görülmesi gereken bir yerdir.

3) Casa Mila

Sagrada Familia ile birlkte şehrin en önemli yapıtaşı olan Casa Mila, Barselona’ya uğrayanların yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Doğal ve kaliteli taşlarla yapılmış olan, bir binayı andıran Casa Mila, beyaz rengiyle asil bir görünüme sahiptir.

Bu güzel ve tarihi yapı La Perdera ismiyle de anılmaktadır. Bu yapının tasarımı ve dizaynı ise Pera Mila’ya aittir.

4) Nou Camp Stadyumu

Dünya tarihinin en başarılı kulüplerinden biri olan Barselona Futbol Kulübü’ne ev sahipliği yapan stadyum, ambiyansı ve takımına bağlı taraftarlarıyla şehirde önemli bir yer tutmaktadır.

Hem maç günleri gidip atmosferi yaşayabileceğiniz Nou Camp Stadyumu, gezi turlarında bulunan ziyaretçilere de kapısını açmaktadır. Stadın güncel seyirci kapasitesi ise 100 bin olarak kayıtlara geçmiştir.

5) Barselona Katedrali

800 senelik bir inşa sonucu 20. yüzyılda kapılarını halka ve turistlere açan Barselona Katedrali, şehrin en önemli ibadet merkezlerinden biridir.

Sivri olduğu kadar uzun olan kuleleriyle dikkatleri üstüne çeken katedral, senenin her anı gezilebilecek dini mekanların en başında yer almaktadır.

6) Park Güell

Bu güzel şehrin en popüler noktalarından bir diğeri ise Park Güell’dir. UNESCO Dünya Mirası listesinde kendine yer edinmeyi başarmış olan Park Güell, hafta sonu tatilleri için kaçınılmaz adrestir.

Şehrin turizminde önemli bir yere sahip olan Park Güell, bir park olmasının yanı sıra Barselona’nın manzarasını rahatlıkla izleyebilme imkanı sağlamaktadır. Barselona’ya yolu düşenler buraya uğramadan gezisini bitirmemelidir.

7) Labirent Parkı

Labirent Park, macera arayanlar için çok uygun bir yerdir. Labirenti andıran şekliyle ziyaretçilerine kucak açan Labirent Parkı, yeşillikler içinde yolunuzu bulmaya çalışacağınız bir heyecan sunmaktadır.

Barselona şehrinin en önde gelen yerlerinden biri olan Labirent Parkı’nda şelalelerin ve göllerin sesini dinleyip, manzarasını izleyerek güzel vakit geçirebilirsiniz.

Barselona Gezilecek Diğer Yerler

Barselona gibi herkesin merak ettiği, gelenlerin bir daha gelmek için can attığı şehirde gezilecek yerler bunlarla sınırlı değildir. Şehirde daha pek çok tarihi, turistik ve doğal güzellikler bulunmaktadır.

Bu gezilecek yerler nereleridir:

 • Casa Batllo
 • La Rambla
 • Barri Gotic
 • Mercat De La Boqueria
 • Katalonya Meydanı
 • Montjuic
 • Katalan Müzik Sarayı
 • La Barselonata
 • Passeig De Gracia
 • Katalan Ulusal Sanat Müzesi
 • Ciutadella Parkı
 • Colombus Monement, Barselona
 • Poble Espanyol
 • Tibidabo Amusement Park

Barselona Yöresel Yemekleri

Barselona, gezilecek yerlerinin yanı sıra birçok da yöresel yemeğe sahiptir. Bu yemeklerin en meşhur olanları sangria, churro, ispanyol omleti, kırmızı şarap, chorizo ve sıcak çikolatadır.

Barselona’ya yolunuz düşerse bu lezzetleri tatmadan buradan ayrılmayınız.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
 • Avatar
  Buse
  5 ay önce

  Eşimle evlendikten sonra balayı için gitmiştik, buraya aşık olmuştuk her çiftin ölmeden önce mutlaka beraber gitmeleri gerektiğini düşünüyorum, ev almayın dünyayı gezin!

  3
  yorum beğen